Mark Skousen. Modern iktisadın inşası (2003)

Mark Skousen. Modern iktisadın inşası (2003)
Title:Modern iktisadın inşası: büyük düşünürlerin hayatları ve fikirleri=Making of modern economics: lives and ideas of the great thinkers. 1. Baskı
Author:Mark Skousen
Translator:Mustafa Acar, Ekrem Erdem, Metin Toprak
Editor:Türkçe çeviri editörleri: Mustafa Acar, Ömer Demir
Language:Turkish
Series:
Place:Ankara
Publisher:Liberte yayınları
Year:2003
Pages:XXI, 517
ISBN:
File:PDF, 27.5 MB
Download:Click here
İktisat insanların ve toplumların hayatının neresinde yer almaktadır? İktisadî faaliyetler küçümsenebilir mi? Neden kimi ülkeler refah içinde yüzerken kimileri nesiller boyunca sefalet içinde bocalamaktadır? Tarih Adam Smith’i haklı mı çıkarmıştır, yoksa haksız mı? Merkantilizm tarihin eski çağlarında kalmış bir anlayış mıdır, yoksa hala yaşamakta mıdır? Marx’ın ciddîye almaya değer bir görüşü var mıdır? Avusturya Okulu, Keynesyenizm, Kamu Tercihi Okulu ve diğer iktisat okulları nerelerde uzlaşmakta, nerelerde çatışmaktadır? Adres Yayınları sıra dışı bir kitapla iktisadî düşüncenin muhteşem zenginliğini önünüze seriyor. İktisadî Düşünce Tarihi: Modern İktisadın İnşası üniversitelerde çoğu zaman bir tür işkenceye dönüşen iktisadî düşünce tarihi derslerini bir zevk haline getiriyor. Sadece üniversite öğrencilerine değil, iktisatla uğraşan herkese iktisat bilgisini zenginleştirme imkanı sağlıyor.
Okuyucuyu belli başlı bütün iktisat ekollerinin fikirlerinden, zayıf ve güçlü yanlarından, işleyen ve aksayan taraflarından haberdar ediyor. İktisat okumanın ille de sıkıcı ve bıktırıcı olması gerekmediğini ispatlıyor. İktisadı sevenler ve iktisadı öğrenmek isteyenler! Bir başucu eseriyle karşı karşıyasınız. Bu kitabı okuduktan sonra hayatınız ve dünyaya bakışınız değişebilir. Lütfen kemerlerinizi bağlayın ve sonra okumaya başlayın.