Günümüz Türkçesiyle Evliya Çelebi Seyahatnamesi 7. Kitap 2 Cilt (Kutulu) – Almanya-Çerkezistan-Dağıstan-Kırım-Macaristan-Romanya-Rusya-Slovakya-Tataristan-Ukranya-Viyana (Evliya Çelebi)

Günümüz Türkçesiyle Evliya Çelebi Seyahatnamesi 7. Kitap 2 Cilt (Kutulu) Almanya-Çerkezistan-Dağıstan-Kırım-Macaristan-Romanya-Rusya-Slovakya-Tataristan-Ukranya-Viyana Evliya Çelebi YEDİTEPE YAYINEVİ Evliya Çelebi, Seyahatnâmesi’nin yedinci cildinde Avusturya (Almanya) seyahatini ayrıntılı bir şekilde anlatır. Buradan sonra gittiği Macaristan, Romanya, Ukrayna, Kırım, Kafkasya, Dağıstan, Tataristan ve Rusya seyahatini konu edinmiştir. Gezip gördüğü bu bölgelerle ilgili başka kaynaklarda rastlanmayacak tarihi ve kültürel bilgiler bulunmaktadır. Seyyahımız, özellikle gidilmesi, görülmesi zor olan yerleri gezmeyi daha çok tercih etmektedir. Bu yüzden kuzeyin çetin iklim şartlarında seyahat ederek ilginç tespitlerde bulunmuş ve bu paha biçilemez bilgileri bize aktarmıştır.  
 
Bu ciltte gezdiği yerler: Kanije, Eğri, Hatvan, Yanık, Viyana, Sonlok, Segedin, Çanad, Varat, Eflak-Boğdan, Bükreş, Moldova, Ukrayna, Balıklava, Kırım, Karasu, Bahçesaray, Kefe, Çerkezistan, Kabartay, Dağıstan, Ejderhan, Kalmukistan, Saray, Kazan, Moskova ve Azak yarımadasıdır.

Derleyici: Seyit Ali Kahraman
Yayın Tarihi:28.09.2023
ISBN:9786258260427
Dil:TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:968
Cilt Tipi:Karton Kapak
Kağıt Cinsi:Kitap Kağıdı
Boyut:14 x 21 cm